Замовити дзвінок

Залиште, будь ласка, дані для зворотного дзвінка

Гравірування клавіатур (нанесення літер)

Зараз в нашу країну ввозиться багато ноутбуків не адаптованих для українського ринку. Це означає, що кирилиця на клавіатурі відсутня. Варіантів користування такими клавіатурами три:
сліпий набір;
– наклейки;
лазерне гравірування букв.

Ми будемо говорити тільки про лазерне гравірування, як можливість нанесення літер на клавіші клавіатури. І тільки про волоконні (твердотільні) лазери. Це наш досвід. Про втирании фарби не до нас, не робимо.

В А Ж Л И В О! Колір гравірування вибрати не можна. Він визначається кольором основи клавіші (для клавіатур з підсвічуванням) або взаємодією лазерного променя з фарбою / матеріалом (для клавіатур без підсвічування)

Клавіатури з підсвічуванням

Гарне гравірування. У клавіатур які добре гравіруються, як правило, кнопки багатошарові – прозоре тіло кнопки покрито спочатку білою, а зверху чорною фарбою. Лазером акуратно випалюється (випаровується) за формою букв чорне покриття, відкривається білий шар кнопки, що пропускає підсвічування. Букви акуратні, чисті, з рівними краями. Власне, цим же способом на заводах-виробниках наноситься і рідна англійська розкладка. Це простий і надійний спосіб. Найчастіше це Mac, Xiomi, Dell, Asus. Решта до нас потрапляють рідше.
Зустрічаються клавіатури з кольоровою основою клавіш. Цей же колір вийде і після гравірування. Наприклад на ноутбуках Acer основа може бути червоною, зеленою, синьою. Колір гравірованої клавіші буде аналогічний кольору пластикової основи кнопки.

Проблемне гравірування.Зазвичай погано гравіруються клавіші з металізованим покриттям (срібляста фарба), за винятком клавіатур від Asus. Іноді гравірування на таких клавішах погано видно без підсвічування (HP і Сhuwi), так як після гравірування пластик трохи світлішає і контраст стає не таким хорошим як у заводському гравіруванні. Для поліпшення вигляду гравірування таких клавіатур ми стали використовувати більш товстий шрифт. Іноді без підсвічування виглядає відмінно, з підсвічуванням – або не просвічує, або світло пропускається плямами. Причина – взаємодія фарби з променем лазера – фарба не випаровується, а «припалюється» на основу. Такі клавіатури можуть гравіруватись по різному не тільки в залежності від партії, але навіть в межах однієї клавіатури – дуже примхлива залежність компонентів фарби і довжини хвилі лазера. Типовий приклад HP і Xiaomi з сріблястим покриттям.
Не прозорі або мутні ділянки гравірування можуть вийти також, якщо верхній шар клавіш має неоднорідний склад (Mac з заміненою клавіатурою, Lenovo) або коли поверхня клавіш сильно забруднена (залишилися сліди клею від наклейок або жир від пальців), але частіше за все з цим можна боротися за допомогою спирту та серветок.

Не гравіруються. Ігрові клавіатури (механічні) з підсвічуванням, у яких світиться тільки англійська літера, так як ці клавіатури робляться не багатошарово, як наприклад Mac або Dell, а двокомпонентним литтям. Спочатку відливається чорна основа вже з буквою (отвір), а потім в букву ллють прозорий пластик. Приклади таких ігрових клавіатур Corsair, Logitech, але не всі моделі – потрібно пробувати, також є зміни від партії до партії. У ігрових клавіатур, ще буває проблема з підсвічуванням. Воно вузьконаправлене ​​і добре підсвічує тільки оригінальні літери, а на вигравірувані підсвічування майже не потрапляє, навіть якщо розташувати їх близько до оригінальних.

Клавіші з так званим софт тач покриттям не гравіруються взагалі. Також в ігрових ноутбуках і клавіатурах, клавіші W, A, S, D теж часто не гравіруються, так як мають або софт тач покриття або не мають багатошарового покриття взагалі. Приклади Microsoft, планшетні клавіатури Lenovo.

Клавіатуры без підсвічування

Білі клавіші.Це найчастіше клавіатури окремі (невбудовані). Приклад – беспровідні клавіатури Mac. Вони зазвичай гравіруються красивим сірим кольором, дуже контрастно і чітко.

Чорні та інші. Клавіатури без підсвічування гравіруються по-різному. Іноді вони (Dell) мають багатошарове покриття таке ж, як і з підсвічуванням, і гравіруються добре білим кольором. Для інших, потрібно тільки пробувати, так як колір гравірування залежить від хімскладу клавіш (у одного і того ж виробника хімсклад пластика змінюється від партії до партії) і підбір параметрів гравірування особливо не допоможе. Причому, може вийти так, що гравірування на деяких клавішах (зазвичай F і J, так як вони мають трохи інше виконання і завжди з окремої партії) може відрізнятися за контрастом від інших.

У разі чорних клавіш без підсвічування, сріблястих або ігрових ми пропонуємо наступний варіант наносимо точку дивимося як поводиться пластик, далі наносимо будь-який символ на вибір Замовника. Якщо влаштовує продовжуємо, ні зупиняємо роботу. Ми нічого не псуємо, все буде красиво для проби можна ставити літери ё або ї, бо вони не з основної розкладки.

Особливі випадки. У різних країнах використовуються різні розкладки. Наприклад, в англомовних країнах використовується так звана розкладка QWERTY, в Німеччині QWERTZ, а у Франції AZERTY. На якість русифікації це ніяк не впливає, тільки на розташування літер в межах кнопок. Іноді буває так, що сцецсимволи можуть бути розташовані в нижньому правому куті (де зазвичай гравірується російська розкладка), і тоді доводиться зміщувати російські букви в верхній правий або лівий нижній кути. (Це знову ж на вибір Замовника).
Однак, в таких клавіатурах латинська розкладка може сильно відрізнятися. Відмінності стосуються розташування букв, знаків пунктуації та спецсимволів (якщо взяти клавіатуру з німецької розкладкою і переключитись на англійську мову, то, натиснувши на клавішу Z, на екрані ви побачите замість Z букву Y). Тому, в разі нанесення якої-небудь іноземної мови, необхідно попередньо перевіряти розташування ВСІХ символів – ми наносимо ті символи і в ті місця, які вкаже замовник. Так само, для мов які використовують ієрогліфи (санскрит) або в’язь (арабська), існує проблема з кодуванням символів і не завжди виходить їх ввести в програму для гравірування. І бажано з собою мати розкладку тієї мови, яку хочете нанести, в роздрукованому вигляді.
У Mac, на відміну від інших, для деяких мов (в тому числі і для російської з українською) існує своя розкладка. Не дивлячись на те, що розкладки перемикаються, для уникнення проблем потрібно чітко розуміти яка з них потрібна.

Вибір розкладки і перевірка розташування клавіш здійснюється Замовниками самостійно. І робити це теж в інтересах Замовника потім нічого змінити не можна. Ми ноутбуки не включаємо і не перевіряємо розкладку.

Не дивлячись на список обмежень  в більшості випадків клавіатури відмінно піддаються гравіруванню.
Термін всіх робіт 10 15хв.

ІДЕЇ ПОДАРУНКІВ

Всі результати пошуку