ЩО ТАКЕ УФ друк?
НА ЯКИХ ВИРОБАХ МИ РОБИМО УФ друк?
ТЕХНІЧНІ ПАРАМЕТРИ.
ОСОБЛИВОСТІ ДРУКУ.
ЩО НЕ ЛЮБИТЬ УФ ДРУК?
ЗРАЗОК, НАЛАШТУВАННЯ, ОПЕРАТИВНІСТЬ.
ВАРТІСТЬ.
Це просто друк на принтері. Але фарби особливі, вони твердіють і закріпляються на поверхні завдяки обробці ультрафіолетовим випромінюванням.
Звісно, принтер теж особливий — саме для цієї технології.Відноситись потрібно як до звичайного друка, але не на бумазі а на предметах.
УФ друк добре підходить для нанесення на пластик і дерево. Також добре друкується метал для сублімації. Якщо говорити про передмети і вироби то це — металеві подяки, бейджі, таблички, шильди, Пластикові або фарбовані павербанки, ручки, запальнички, щоденники, блокноти, вироби з пластику. Галерея готових замовлень тут
У нас УФ-принтер Mimaki.
Поле друку: А3.
Максимальна висота: предмету (від низа до поверхні друку) 15см.
Максимальна вага: предмету 5кг.
Фарби: використовуємо розроблені для твердих поверхонь.
Всі фарби друкуються за один прохід, тому про точність потреби говорити немає.
Друк повнокольоровий і якісний по виконанню і по відповідності кольорів.
Стандартна роздільна здатність: друку 1200*900 dpi.
Пласкі предмети. Предмети повинні мати пласку поверхню на якій буде друк і ця поверхня повинна бути розташована на столі так, щоб нічого вище неї не виступало вверх. Принтер «захищається» і контролює, щоб на шляху друкуючої голови нічого не було і вона не пошкодилась.
Циліндрічні предмети. Як виключення, ми можемо друкувати на циліндричних поверхнях з деякими обмеженнями. Наприклад, фляга для води. По колу ми не друкуємо, але на умовно пласкому — так. Тобто фляга задруковується вузькою полоскою знизу доверху або щось маленьке.
Приклад фляга для води .
Приклад — ручка
Складна геометрія виробів. Інколи робимо, якщо предмети можна однозначно і однаково розмістити на столі.
Хендмейд. Дуже складно. Тільки по одній шт з налаштуванням на кожну. Проблема в тому, що все що зроблено на з матрицею/кліше/формою трохи відрізняється за розмірами. Виходить довго і — відповідно — дорого.
Довгі предмети. Які перебільшують формат А3. Потрібно вирішувати в кожному випадку. Інколи можливо.
Приклад — деталь самоката , яка звисала зі стола.
Ми приділяємо багато уваги подальшому використанню виробів, які друкуємо.
Все, в чому не впевнені — тестуємо. Якщо зображення нестійке — відмовляємось від роботи. «Аби здати» – не наш принціп. Варіант «ми друкували у других і у них все було гаразд» не коректний. Різні принтери, фарби.
Праймер. Ще такий помічник для якісного довгого служіння друкованного зображення. Є дуже сильні і дуже токсичні праймери, за допомогою яких можна друкувати навіть на нержавіючій сталі. Справа в тому, що ці праймери дуже токсичні і шкідливі. Ми свідомо відмовляємоь від роботи з цими речами.
Найкращий друк на добре обробленому дереві, фанері, пластиках і виробах з них, велика кількість фарбованих речей, металі для сублімації.
Але трапляються ситуації, коли на поверхні наш друк не тримається добре.
Агресивні середовища. При контакті з розчинниками можливе витирання зображення. Як це не дивно, але в манікюрних салонах надруковані бейджі можуть витертись, якщо їх знімати/вдягати руками з залишками розчинників.
Стикались з проблемою дуже відповідальних прибиральниць – витирають з розчинниками «щоб краще блищало».
Згинання. Фарба тріскається. Саме на таких фарбах як у нас. Є фарби гнучкі. Ми вибрали тверді, бо це більшість наших замовлень і у твердих краща відповідність кольорів і взагалі якість.
Друк на склі. На деяких скляних поверхнях тримається добре. Але ми зазвичай відмовляємось – з причини перевідзеркалення псуються деякі частини принтеру. Найгірший ефект дають подвійні вакуумні скляні келихи.
Зразки безкоштовно робимо в випадку, коли нам потрібно розуміння, як буде поводитись поверхня. В випадку нашої впевненості, що все буде добре, але Замовник хоче бачити результат — зразок платний.
Налаштування. Звичайно вони не потрібні. Вийняток — предмети, які не можна однозначно покласти на стіл і потрібно виготовлення форми і у нас підходящої немає. Для великих тиражів чи нескладних конфігурацій ми робимо форму за свій рахунок. Хоча вийнятки трапляються.
Оперативність. УФ друк достатньо оперативна технологія, але, на відміну від лазерного гравіювання, в присутності Замовника УФ друк ми не робимо.
Вартість УФ друку залежить від багатьох факторів.
Розмір і конфігурація вироба і легкість/складність його позіціювання
Кількість виробів, одночасно розміщених на столі.
Якість поверхні. Іноді поверхня не дуже гладка і фарба «провалюється», потрібно друкувати декількома шарами. Наприклад не добре оброблена фанера.
Пакування. Так буває, що упаковка збільшує вартість робіт. Приклад: виріб в запаяному або заклеєному пакетику, потім в коробці, на коробку футляр і знову все запаяне в пластик. Більше часу йде на розпакування / запакування ніж на друк. Якщо є можливість, можете самі розпакувати «до останнього пакетика» – щоб не платити нам.
Вартість ми завжди намагаємось прораховувати знаючи розмір, конфігурацію вироба, складність позіціювання і дивлячись на макет (наповненість і складність «попадання).
Фактично в прайс-лист ми ввели тільки ручки, тому що там все зрозуміло.
Приймаємо наступні формати: .cdr, .eps, .pdf, .png, .jpg, .tiff. З обмеженнями .dwg, .dxf — не завжди коректно оброблюються.
Все що може бути в векторі — логотипи, тексти, графічні об’єкти — просимо в векторі.